۱۳۹۱ خرداد ۲۰, شنبه

بازجویی از مریم رجوی توسط دستگاه قضایی فرانسه انجام شد


جدا شدگان از مجاهدین اعلام کردند که سه شنبه پنجم جون 2012 مریم رجوی بخاطر فعالیت های تروریستی ، نقض حقوق بشر، و خود سوزی های پاریس و همچنین بدنبال صدها شکایتی که توسط قربانیان این سازمان از این فرد صورت گرفته برای باز پرسی و بازجویی به دادگستری فرانسه در پاریس احضار شد. (ایران اینترلینک)

دستگاه قضایی فرانسه موارد متعددی از جرایم سازمانیافته گروه مجاهدین خلق و در راس آنان مریم رجوی ( در خاک فرانسه ) را مورد بررسی قرار داده است که علاوه بر موارد بالا شامل پولشویی، هدایت عملیات تروریستی از خاک فرانسه، وادار کردن افراد به خودسوزی و نقض قوانین مهاجرتی فرانسه است.

همچنین مطلع شدم برخی از اعضای مجاهدین که در خاک فرانسه این گروه را ترک کرده اند شکایاتی را علیه سران این گروه مطرح ساخته اند. آنها مدعی هستند که بعنوان اعضای ناراضی، گروه مجاهدین آنها را در اروپا (فرانسه - قلعه مجاهدین در اور سور واز) زندانی ساخته و مجبور می کرده است ساعت های طولانی در شرایط محبوس باقی مانند.

پرونده قضایی مجاهدین در فرانسه مفتوح است و ماهیت جنایت کارانه " وادار کردن اعضای ساده دل به خودسوزی" بر نیرو های امنیتی و قضایی فرانسه پوشیده نیست. سئوال این است که آیا دولت فرانسه این موضوع را تحت الشعاع ضد و بند های سیاسی قرار خواهد داد و یا به این جنایات علیه بشریت رسیدگی قاطعانه و عدالتمند خواهد نمود.

هیچ نظری موجود نیست: