۱۳۹۱ آبان ۱۳, شنبه

دغدغه های یک آدم آزرده

ایرج مصداقی مطلبی نوشته است بنام "آیا مجاهدین و دشمنانشان فرهنگی مشابه دارند؟ "

پیش از این مجاهدین مانیتور مطلبی در نقد فعالیت های مصداقی منتشر کرده بود و با 
ذکر مثال از میان اعضای اسبق و رده بالای مجاهدین به مصداقی توصیه کرده بودیم مسعود رجوی را بهتر بشناسد. 
البته مصداقی بدون هیچ توضیح و نظری بخش کوتاهی از مطلب را در مقاله ی خود منتشر کرده ولی اثری از تاثیر در او نیافتیم که گویا نرود میخ آهنین در سنگ. لذا پرداختن دوباره به این موضوع را ضروری نمی یابیم.
مطلب مصداقی را می توان به دو بخش کلی و اصلی تقسیم کرد. بخش اول حمله ی وی به منتقدین مجاهدین است که با شدید ترین توهین و تهمت ها صورت می گیرد و تفاوتی با ادبیات و فرهنگ رایج در میان گروه رجوی ندارد. 

سو تیتر اول  رنجنامه ی مصداقی! اینگونه آغاز می شود:

واکنش عناصر وابسته به رژیم نسبت به شرکت من در میزگرد بی بی سی

آقای مصداقی تبریک می گوییم. از دید مسعود رجوی و همه ی عمله و عکره ی دستگاه ولایت فقیه وی هم، منتقدین و مخالفین همگی عوامل رژیم هستند. این جاست که می توان گفت شما و مجاهدین رجوی فرهنگ مشابهی دارید. کیست که نداند رجوی برای خاموش کردن منتقدین از این حربه استفاده می کند. 
ایرج مصداقی بدون ارائه ی هیچ سند و مدرکی و بدون رعایت هیچ پرنسیپ انسانی که تهمت زدن را در هر فرهنگ و مرامی کاری ناشایست می داند آورده است:
"محمد کرمی یکی از اعضای سابق سازمان مجاهدین و فرماندهان ارتش آزادیبخش که پس از جدایی از این سازمان برای جبران مافات به خدمت دستگاه اطلاعاتی و امنیتی رژیم در آمد و به پاریس صادر شد نیز خط مشخص شده از سوی رژیم را دنبال کرده و نوشت:"
و نیز،
"سپس حامد صرافپور یکی دیگر از اعضای سابق مجاهدین که پس از بازگشت به ایران و کسب آموزش‌های لازم توسط رژیم به فرانسه اعزام شد، در مورد حضور من در برنامه‌ی بی بی سی نوشت:"
همچنین:
"مسعود تقی بوریان یکی از جداشدگان مجاهدین که به خدمت رژیم در آمده در سایت «نیم‌نگاه» ضمن تأیید دیدگاه‌های هوشنگ امیر احمدی و علی کشتگر در مورد من نوشت:"

مرحبا به ایرج مصداقی که درس اساتیدش در گروه رجوی را خوب فرا گرفته و خوب هم پس می دهد.
آقای مصداقی شما بدون هیچ سند و مدرکی سه نفر از اعضای اسبق سازمان مجاهدین رجوی را متهم کرده اید که عوامل رژیم هستند. پس کو سند و مدرکتان؟ اگر صرف جدا شدن از مجاهدین را مترادف با خدمت به رژیم می دانی که خود تو هم در خدمت رژیم هستی چرا که قبلا هوادار رجوی ها بودی ولی جرات نکردی هیچگاه، حداقل مثل کسانی باشی که امروزه آنها را هدف تهمت خویش قرار داده ای.
صمیمانه مایلیم مدارک و اسناد شما را در وصف کسانی که مورد اتهام قرار داده ای ببینیم و در غیر اینصورت ازاشخاص حقیقی که نامشان ذکر شده است دعوت می کنیم پروسه ی قضایی این ایراد اتهام را مد نظر قرار دهند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. باید افزود اگر گریز ناگزیراز تشکیلات جهنمی رجوی به ایران و سپس گریز از حکومت دیکتاتوری ولایت فقیه به خارجه جرم تلقی شود، این مطلب در مورد خود مصداقی هم کم و بیش صدق می کند!

بخش دوم مطلب مصداقی به انتقاداتی سطحی از مجاهدین پرداخته و گله دارد که چرا علی رغم تلاش مصداقی برای ماستمالی نقض حقوق بشر، فرهنگ خشونت طلبی و روایت وارونه ی تاریخ به نفع ارتجاع مغلوب رجوی از تایید و فرستادن دسته گل خودداری نموده اند. 
اگر مصداقی در این بخش از صحبت هایش صداقت دارد، که باید گفت هنوز راه درازی مانده تا باند مافیایی و فرقه گونه ی رجوی را بخوبی بشناسد و لذا از او دعوت می کنیم مطالب مندرج در نقد این گروه را به دقت بیشتری بخواند. 
اگر هم گلایه های او و مقاله ی منتسب به مجاهدین که او را براشفته! (الف- پاییزی)جنگ زرگری و حساب شده است تا آقای مجاهد لباس شخصی برای مصرف آینده حفظ شود، باید خطاب به مخاطبین گفت مصداقی از دایره ی بی طرفی خارج است و در صورت لزوم به استفاده از ایشان در مدیای خبری فارسی زبان می توان از وی به عنوان بازتاب فرهنگ بی فرهنگی رجوی سود برد. این نوشتار برای ایرج مصداقی و سایت گویا فرستاده شد. انتشار آن در این سایت می تواند دلیل پای بندی مسئولین این رسانه به مقوله آزادی اندیشه وبیان وپاسخی به اتهام های مصداقی باشد ......

هیچ نظری موجود نیست: